Північноатлантична рада вимагає від РФ без зволікань звільнити захоплених моряків і судна

Вівторок, 27 листопада 2018, 20:11

Північноатлантична рада, основний орган прийняття політичних рішень у НАТО, звернулась до Росії із закликом без зволікань звільнити полонених українських моряків та віддати захоплені судна.

Про це йдеться у заяві Північноатлантичної ради, яка є у розпорядженні "Європейської правди".

"Немає виправдання використанню Росією військової сили проти українських кораблів і службовців ВМС. Ми закликаємо Росію без зволікань звільнити українських моряків і кораблі, які вона захопила", - йдеться у заяві.

Північноатлантична рада відзначає, що з огляду на застосування Росією військової сили проти України поблизу Азовського моря і Керченської протоки союзники НАТО закликають Росію забезпечити безперешкодний доступ до українських портів і забезпечити свободу судноплавства. Вони також закликають до спокою і стриманості.

Окремо Північноатлантична рада заявила про свою повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів і територіальних водах.

"Ми рішуче засуджуємо нелегальну і незаконну анексію Криму Росією, яку ми не визнаємо і не будемо визнавати. Будівництво Росією і часткове відкриття мосту у Керченській протоці є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України.

НАТО підтримує Україну і буде й надалі надавати їй політичну і практичну підтримку в рамках існуючого співробітництва. НАТО продовжить стежити за ситуацією", - йдеться у заяві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua