Росія на півроку скасує мита на товари з Молдови – Додон

Понеділок, 5 листопада 2018, 13:03

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що Росія з 1 січня 2019 року на півроку зніме мита на деякі категорії молдовських товарів.

Про це він заявив за результатами візиту до Москви, повідомляє ТАСС.

"На моє прохання на п'ять категорій продуктів з 1 січня 2019 року на півроку будуть зняті мита. Ми хотіли б, щоб лібералізація торгівлі стала безстроковою, але саме ці категорії — фрукти, овочі, консерви і продукти винної галузі — становлять основу експорту", — сказав Додон.

Президент сподівається, що в майбутньому мита будуть зняті безстроково.

"Щоб мита були зняті на довший термін, потрібні переговори між урядами. Ми розраховуємо, що через півроку в країні буде інший уряд, що зможе продовжити ці переговори", — сказав він.

Ще в січні 2017 року російський лідер пообіцяв, що Москва почне знімати обмеження на постачання в РФ молдовської сільськогосподарської і виноробної продукції. Її ввезення було обмежене в 2013-2014 роках на тлі активного зближення Молдови з ЄС, яке завершилося підписанням між Кишеневом і Брюсселем Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?