В ПАРЄ обмежили обсяг санкцій, що можуть бути накладені на росіян

Вівторок, 11 грудня 2018, 08:42

У разі поновлення санкцій проти делегації РФ у Парламентській асамблеї Ради Європи вони не можуть бути позбавлені права голосу на виборах суддів ЄСПЛ, генсека РЄ та інших керівників організації.

Таке рішення ухвалив на засіданні в понеділок регламентний комітет ПАРЄ, повідомили "Європейській правді" у прес-службі асамблеї.

Профільний орган асамблеї (його офіційна назва – комітет з питань правил процедури) за запитом Бюро ПАРЄ проводив аналіз допустимих санкцій, які можна запроваджувати проти окремих держав через порушення ними принципів Ради Європи.

Як відомо, зараз у ПАРЄ триває активна дискусія щодо меж санкційного тиску на Росію. Ще навесні 2014 року, після незаконної анексії Криму, на делегацію РФ були накладені широкі санкції, в тому числі їх позбавили права голосу при ухваленні рішень асамблеї.

З 2016 року на знак протесту РФ відмовляється брати участь у роботі асамблеї, а торік припинила сплату внесків до бюджету Ради Європи. Це спричинило дискусії у ПАРЄ про можливість зняття санкцій з росіян.

Вчорашнє рішення регламентного комітету обмежило обсяг можливих санкцій, пояснивши це потребою уникнути конфлікту зі статутом РЄ.

"У разі оскарження прав національної делегації ПАРЄ не може ставити під сумнів право депутатів брати участь у виборах старших посадовців Ради Європи... оскільки Асамблея не може втручатися у виконання Статуту РЄ та Європейської конвенції з прав людини", - пояснили ЄП у Страсбурзі. Це рішення комітету набуває чинності негайно.

Таким чином, жодна національна делегація, включаючи російську, не зможе бути відсторонена від участі у виборах генсека Ради Європи (відбудуться у 2019 році), комісара РЄ з прав людини (вибори відбулися торік, РФ не брала в них участі), президента ПАРЄ (вибори проводяться щороку) та суддів ЄСПЛ.

Зауважимо, що для участі у таких виборах Росія має визначити перелік своєї делегації та передати його у Страсбург. В останні три роки Росія цього не робить, уникаючи формального продовження накладених проти неї санкцій. У цьому разі російські депутати не матимуть змоги брати участь у перелічених виборах. Також важливо, що для України ключове значення має обмеження права голосу РФ при ухваленні резолюцій та інших рішень ПАРЄ, ці санкції комітет не поставив під сумнів.

Детальніше про санкційну суперечку читайте у статті  Кремль програв битву за Страсбург: як підкилимна гра Ягланда призвела до поразки росіян у ПАРЄ.

Про можливість виключення РФ з Ради Європи - у статті Анафема по-страсбурзьки: як у Раді Європи готуються до розлучення з Кремлем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.