Грибаускайте: Росія погрожує міністрам Литви через "морські" санкції

П'ятниця, 7 грудня 2018, 13:05

Литовські високопосадовці зіткнулися з погрозами з боку Росії у зв'язку із рішенням Вільнюса запровадити нові санкції проти Москви. 

Про це заявила президент Литви Даля Грибаускайте на прес-конференції у Києві після переговорів з президентом України Петром Порошенком.

6 грудня МЗС Литви звернулося до департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ з пропозицією включити в список небажаних в Литві осіб, які безпосередньо брали участь у акті агресії проти українських військових кораблів і екіпажів 25 листопада, а також – представників військового керівництва РФ, відповідальних за цей акт.

"Міжнародні організації не запровадили жодних санкцій, проте ми запровадили національні санкції у зв'язку з агресією у Керченській протоці. Ми будемо продовжувати надавати допомогу Україні, ми надсилаємо амуніцію, військових інструкторів, кіберінструкторів і гуманітарну допомогу", - сказала Грибаускайте.

Вона додала, що "не так просто бути першими" у питанні санкцій проти РФ за керченський інцидент.

"Міністри отримують погрози від Росії, зокрема міністр закордонних справ, але важливо виступати і засуджувати агресора - це може створити для нього ще більшу загрозу, ніж навіть воєнна допомога (Україні. - Ред.)", - зазначила литовський лідер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua