Росія застосовує новий "прийом" проти Латвії - євродепутат

Четвер, 17 січня 2019, 09:28

Росія застосовує нові прийоми введення людей в оману, зокрема поширює риторику про те, що Латвія - це failed state ("неспроможна держава").

Про це заявила депутат Європарламенту Інесе Вайдере ("Нова Єдність" - Європейська народна партія) в інтерв'ю LETA.

За її словами, Росія спробує втрутитися у вибори Європарламенту в травні.

"Думаю, що такі спроби неодмінно будуть. Не секрет, що мета Росії в тому, щоб створити хаос і розбіжності між державами. Важко прийняти, що є країна, у якої така мета. Краще б Росія зайнялася впорядкуванням свого господарства, економіки, була б добрим і надійним торговельним партнером та сусідом. Але ми, як і раніше, бачимо в дії старі методи ЧК - внести ворожнечу, застосувати принцип "розділяй і володарюй". Ми не можемо виключити фейкові новини, хоча Європарламент і суспільство краще підготовлені до боротьби з ними, ніж кілька років тому", - вважає Вайдере.

Вона додає: "Зла сторона напоготові, з'являються нові прийоми введення людей в оману, наприклад, розмови про те, що Латвія - неспроможна держава. Все це використовується для того, щоб представники лівих і ультраправих партій пройшли до Європарламенту і робота не була б такою конструктивною, а більше було б таємних інтересів і чвар".

Депутатка пояснює, що все ще не вдалося створити загальноєвропейський канал російською мовою, тому що створення такого каналу в кожній країні коштує надто дорого.

"Такому єдиного каналу потрібна дуже хороша програма - фільми, серіали і шоу, щоб люди хотіли цей канал дивитися. Новини в свою чергу можуть бути національними, щоб люди у відповідних державах отримували достовірну інформацію. У Європі досить багато російськомовних, які дивляться здебільшого російські телеканали, більшість - з яких пропагандистські", - каже вона.

Вайдере згадує, що кілька разів брала участь у заході, на якому перебував і міністр закордонних справ Росії Сергєй Лавров: "Пізніше я бачила відображення цього заходу в російських ЗМІ, і мені здавалося, що я побувала на двох різних заходах, тому що все піднесено так, як вигідно. Втручання у вибори буде, і ми повинні готуватися і показувати людям правду".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua