95 громадян України торік отримали статус біженця у Польщі

Середа, 23 січня 2019, 11:55

2018 року 4,1 тисяч іноземців подали клопотання про надання міжнародного захисту в Польщі. Це приблизно на тисячу заяв менше, ніж 2017 року.

Про це заявив речник Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк, пише "Польське радіо".

"Торік відбулося продовження зменшення числа іноземців, котрі просили міжнародний захист у Польщі", - сказав він.

За його словами, лише у 406 іноземців були усі необхідні умови для отримання притулку. "Негативні рішення отримало 2,1 тис. осіб, а 1,9 тис. проваджень були зупинені", - зазначив Дудзяк.

Найбільше клопотань про надання міжнародного захисту торік склали громадяни Росії (2,7 тис. осіб), України (466 осіб) і Таджикистану (144 особи). Найбільше позитивних рішень отримали громадяни України (95 осіб), Росії (79 осіб) та Іраку (27 осіб).

212 іноземців отримали так званий національний захист у вигляді згоди на толерантне перебування або з гуманітарних причин.

Як зазначив речник Управління, серед іноземців, які клопоталися про статус біженця, майже половину склали неповнолітні та жінки. За його словами, це найбільший показник у Європі.

Міжнародний захист надається іноземцям у випадках, якщо у країні його походження людині загрожує переслідування або є очевидний ризик її життю і здоров’ю.

Про мільйон українських біженців в 2016-2017 роках неодноразово заявляв міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський. Польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький 2018 року заявив, що 1,5 млн українців у Польщі не зареєструвались біженцями тільки тому, що "у Польщі легко знайти роботу".

Читайте детальніше у статті "Біженці ви всі: як Польща і Чехія змінювали ставлення до працівників з України".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.