Brexit: в ЄС вважають безглуздим обмеження у часі плану щодо Північної Ірландії

Середа, 23 січня 2019, 12:12

Головний переговірник ЄС щодо Brexit Мішель Барньє вважає безглуздою ідею обмежити у часі дію так званого backstop (запасного плану) щодо Північної Ірландії.

Про це він заявив в інтерв’ю Rzeczpospolita.

"Питання обмеження backstop у часі вже двічі обговорювалося європейськими лідерами, в листопаді і грудні. Але це (необмежений у часі backstop) єдино можливий варіант, оскільки гарантії не працюють, якщо вони обмежені у часі" - сказав Барньє.

Він наголосив, що backstop існує не для того, щоб ним неодмінно скористалися.

"В угоді і політичній декларації вказано на добру волю сторін щодо досягнення в майбутньому домовленості, яка дозволить уникнути появи ірландського кордону" - зазначив Барньє.

Нагадаємо, польський міністр закордонних справ Яцек Чапутович 21 січня заявив, що часове обмеження backstop є менш вигідним для Ірландії, проте є безперечно кращим рішенням, аніж вихід Британії з ЄС взагалі без угоди.

Як відомо, backstop покликаний гарантувати, що у разі впорядкованого виходу Британії з ЄС на острові Ірландія у жодному разі не з’явиться "жорсткий кордон", тобто не буде фізичних перевірок чи інфраструктури.

Дотепер лідери 27 країн ЄС твердо підтримували Єврокомісію і Дублін в тому, що дія backstop, прописана в угоді про Brexit, не матиме часових обмежень, якщо не буде знайдено іншого рішення для запобігання утворенню жорсткого кордону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua