Президент Франції підтримав протестувальників у Венесуелі

Четвер, 24 січня 2019, 14:06

Президент Франції Еммануель Макрон підтримав громадян Венесуели, які вийшли на акції протесту проти "незаконно обраного" президента Ніколаса Мадуро.

Про це Макрон написав у Twitter.

"Після незаконного обрання Ніколаса Мадуро у травні 2018 року Європа підтримує відновлення демократії. Я вітаю хоробрість сотень тисяч венесуельців, які виходять на вулиці, щоб боротися за свободу", - написав Макрон.

Євросоюз раніше закликав до початку негайного політичного процесу у Венесуелі, який призведе до вільних виборів відповідно до конституційного порядку.

Нагадаємо, лідер опозиції Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом, після того, як по всій країні прокотилися багатотисячні акції протесту проти Мадуро. Гуайдо підтримали США і багато латиноамериканських країн.

Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами. Вашингтон у свою чергу закликав лідера Венесуели піти у відставку і попросив венесуельських військових підтримати спробу відновлення демократії в країні.

Парламент Венесуели 16 січня оголосив Мадуро узурпатором влади в країні.

У 2018 році економічне становище Венесуели продовжувало погіршуватися: показник інфляції в країні перевищив позначку одного мільйона відсотків за рік. У більшості міст спостерігається нестача товарів повсякденного користування, мільйони людей емігрували з країни в пошуках роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: