У НАТО розповіли про плани щодо Чорного та Азовського морів

Вівторок, 12 лютого 2019, 15:19

В НАТО не мають наміру надсилати свої кораблі в Азовське море і планують підтримувати активність у Чорному морі на нинішньому рівні.

Про це заявив військовий високопосадовець Альянсу напередодні зустрічі міністрів у Брюсселі, передає кореспондент "Європейської правди".

"НАТО почало нарощувати активність у Чорному морі в рамках заходів зі стримування та зміцненої передової присутності Альянсу. Ми досягли певного рівня, який є набагато вищим, ніж 2014 року. Наш план - продовжувати підтримувати цей рівень. Немає планів розширювати залучення НАТО на Азовське море", - сказав він.

Як відомо, минулого року НАТО збільшило присутність кораблів у Чорному морі з 80 до 120 днів.

"Сьогодні НАТО регулярно здійснює патрулювання і навчання в Чорному морі. 2018 року кораблі НАТО провели 120 днів у Чорному морі, порівняно з 80 у 2017 році. Тільки за останні кілька тижнів британський корабель HMS Echo і американський корабель USS Fort McHenry взяли участь у портових візитах і навчаннях у Чорному морі. Кілька союзників здійснюють повітряний контроль НАТО в регіоні, і союзники також проводять регулярні розвідувальні польоти над Чорним морем", - зазначив представник Альянсу.

"Ми також маємо багатонаціональну бригаду під керівництвом Румунії, що базується в Крайові. Три країни - члени НАТО - Болгарія, Румунія та Туреччина - є прибережними державами з власними національними можливостями, розгорнутими в Чорноморському регіоні. Так що НАТО вже є в Чорному морі, і ми будемо продовжувати оцінювати нашу присутність в регіоні. Ми залишаємося відданими забезпеченню сильної політичної та практичної підтримки Україні", - додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua