Франція: Гуайдо має легітимне право організувати нові вибори

Понеділок, 4 лютого 2019, 10:18

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан в понеділок вранці визнав легітимність Хуана Гуайдо для організації нових президентських виборів у Венесуелі.

Про це він заявив у ефірі французької радіостанції France Inter, повідомляє BFM-TV.

"Ми вважаємо, що Хуан Гуайдо має законне право скликати президентські вибори… Люди на вулицях, люди хочуть змін", - сказав голова французької дипломатії.

Ле Дріан зазначив, що у Венесуелі, з одного боку, є президент, чиї вибори у травні минулого року були оскаржені, маючи на увазі Ніколаса Мадуро. З іншого боку, за його словами, є Хуан Гуайдо та вибори до Національної асамблеї 2015 року, які були демократичними.

"Ми вважаємо, що повинні відбутися вільні вибори, які підтвердять вибір венесуельців", - сказав Ле-Дріан.

Нагадаємо, Франція заявляла, що визнає лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом, якщо Ніколас Мадуро не оголосить проведення дострокових президентських виборів до кінця неділі 3 лютого. Мадуро відмовився оголошувати вибори.

Додамо, що у ЄС немає консенсусу щодо визнання легітимності Гуайдо. Як повідомлялось, Італія стала єдиною країною, що на засіданні глав МЗС країн ЄС в Бухаресті заблокувала компромісну пропозицію ЄС щодо визнання президентом Венесуели Хуана Гуайдо.

Водночас Європейський парламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели і закликав ЄС зробити те ж саме.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua