Курс на ЄС і НАТО підтримали 335 нардепів: у одного не спрацювала картка

Четвер, 7 лютого 2019, 12:05

За закріплення стратегічного курсу України на ЄС і НАТО у Конституції проголосували не 334, а 335 народних депутатів.

Про це повідомила віце-спікер парламенту Ірина Геращенко у Facebook.

Після голосування на табло Ради висвітилось 334 голоси "за". Проте, за словами Геращенко, насправді голосів було 335 - у народного депутата Тараса Юрика ("БПП", депутат від Зборівського одномандатного виборчого округу) не спрацювала картака.

Верховна Рада у четвер ухвалила у другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. 

Відповідно до схвалених змін, до повноважень ВР додано "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору", а уряд "забезпечує реалізацію" цього курсу, Президент проголошується "гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Зокрема, якщо тепер один з майбутніх президентів підпише указ про "позаблоковість" України, то цей гіпотетичний документ можна буде оскаржити в судовому порядку. Або ж якщо парламент забере згадки про НАТО із законодавства, а президент не скористається правом вето і підпише такий закон – то скасовані норми можне буде відновити у Конституційному суді.

Про суть внесених змін читайте детальніше: "Шкоди не буде, користь можлива: що насправді змінять "євроатлантичні норми" у Конституції"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua