Рада хоче звернутися до НАТО щодо набуття Україною членства

Четвер, 7 лютого 2019, 12:27

Верховна Рада України включила до порядку денного проект постанови про звернення парламенту до Парламентської асамблеї НАТО, національних парламентів держав-членів Альянсу "Щодо набуття Україною членства в НАТО".

Як сказано у проекті постанови, Рада звертається до НАТО, Парламентської Асамблеї НАТО, національних парламентів держав-членів НАТО із закликом "невідкладно ініціювати офіційну, обопільно юридично зобов’язуючу процедуру набуття Україною членства в Організації Північно-Атлантичного договору (НАТО) в порядку, передбаченому Вашингтонським (Північноатлантичним) договором від 4 квітня 1949 року".

Своїм зверненням нардепи "підтверджують безальтернативність і незворотність курсу на євроатлантичну інтеграцію" і "виражають однозначну суверенну волю українського народу, продемонстровану під час Революції Гідності, та в ході відбиття російської агресії".

Верховна Рада у четвер ухвалила у другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. 

За внесення до Конституції змін, які закріплюють стратегічний курс України на вступ до ЄС та НАТО, практично в повному складі проголосували 6 із 8 депутатських фракцій та груп у поточному скликанні Верховної ради.

Про суть внесених змін читайте детальніше: "Шкоди не буде, користь можлива: що насправді змінять "євроатлантичні норми" у Конституції"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua