Румунія відкрита до пропозиції Німеччини про поетапний вступ до Шенгену - глава МЗС

П'ятниця, 15 березня 2019, 17:01

Міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану просить Німеччину активно підтримати вступ його країни в Шенгенську зону.

Про це він сказав в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt.

"Було б корисно, якби Німеччина активно підтримала вступ Румунії до Шенгенської зони. Ми були б раді", - сказав Мелешкану.

Він заявив, що Румунія відкрита до пропозиції Німеччини щодо поетапного приєднання до Шенгенської зони.

"Спочатку буде скасовано митний контроль в аеропортах, а на другому етапі скасовується в митних пунктах для автомобільного та залізничного транспорту, це було б краще, ніж нічого", - сказав Мелешкану.

Міністр зазначив, що Румунія вже підключена до Шенгенської системі обміну інформацією.

"Крім того, ми використовуємо найсучасніші технології для моніторингу кордонів, від радарів до ідентифікації відбитків пальців, розпізнавання осіб і паспортів. І тих, хто порушує закон в Румунії чи веде пропаганду радикальних ісламістських груп, висилають з нашої країнт за 24 години", - пояснив Мелешкану, додавши, що "в Румунії живеться більш безпечно, ніж в Берліні, Парижі чи Брюсселі".

На питання про те, які переваги отримають європейці від приєднання Румунії до Шенгену, Мелешкану відповів: "За допомогою передових систем технічного захисту ми можемо зробити внесок в безпеку Європи і, таким чином, забезпечити повний контроль над кордонами ЄС на південному сході".

У червні 2011 року Європарламент дав "зелене світло" для приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони. Однак остаточне рішення має бути прийнято одноголосно урядами ЄС, а деякі з них виступають проти, побоюючись, наприклад, зростання злочинності.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер  заявляв, що Румунія ризикує приєднанням до Шенгенської угоди у разі продовження урядової програми із впровадження суперечливої реформи у сфері судочинства.

З 2011 року Європарламент ухвалив п'ять резолюцій з рекомендаціями про прийняття Румунії та Болгарії до Шенгенського простору.

Очікується, що Болгарія приєднається до Шенгенської зони у частині повітряного транспорту у травні 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.