РФ може використати банк в Угорщині як базу для розвідки в Європі - ЗМІ

Понеділок, 18 березня 2019, 14:53

Парламент Угорщини надав ряд привілеїв російському Міжнародному інвестиційному банку (МІБ), який цього року відкриє свою штаб-квартиру у Будапешті. Західні силовики занепокоєні тим, що російські шпигуни зможуть використовувати банк як базу для проведення європейських розвідувальних операцій.

Про це пише The New York Times.

"Голова банку має давні зв'язки з російськими спецслужбами. А парламент Угорщини фактично надав банку дипломатичний імунітет від будь-якого контролю з боку поліції або фінансових регуляторів - залишивши західних силовиків занепокоєними тим, що російські шпигуни зможуть використовувати його як базу для проведення європейських розвідувальних операцій", - йдеться у матеріалі.

МІБ буде звільнений від будь-яких фінансових розслідувань, реєстрації органами влади, стандартів звітності, податків, зборів, обмежень на експорт-імпорт та всіх юридичних процедур, що проводяться угорською судовою системою, крім випадків, коли банк відмовиться від свого імунітету. Близько 40% активів банку контролює російська держава.

Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто сказав, що переміщення штаб-квартири банку до Будапешта "слугуватиме подальшому зміцненню міжнародних фінансових позицій в Будапешті".

Міністерство фінансів сказало, що цей крок забезпечить "нові можливості для зацікавлених сторін з угорських фінансових і економічних секторів".

Голова банку Ніколай Косов походить з відомої в КДБ сім'ї, повідомляють західні чиновники і колишній російський чиновник. Його батько був найбільшим російським шпигуном у Будапешті протягом більшої частини 70-х років, а його матір російські ЗМІ називали однією з "найбільш екстраординарних шпигунів 20-го століття".

Західні cпівробітники служб безпеки вважають, що й сам Косов служив в російській розвідці. У своїй заяві банк запевнив, що він "ніяк не пов'язаний з КДБ". 

Один чиновник європейської безпеки зазначив, що банківська домовленість надає президенту РФ Владіміру Путіну можливість поповнити свій шпигунський корпус після видворення десятки російських чиновників з Європи та США внаслідок отруєння Сергєя Скрипаля в Солсбері.

В угорській опозиції кажуть, що МІБ є "троянським конем Путіна" і заявляють, що пропозиція уряду дозволяє росіянам можливість роботи в ЄС, що може створити серйозну проблему національної безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua