Генсек НАТО не бачить прямого зв'язку між питанням України і кінцем ДРСМД

Четвер, 27 червня 2019, 12:41

Генсек НАТО не бачить прямого зв'язку між зусиллями, спрямованими на подолання російсько-українського конфлікту, а також зусиллями щодо повернення Росії до дотримання Договору про заборону ракет середньої і меншої дальності.

 Як повідомляє "Європейська правда", про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками першого дня міністерської зустрічі у Брюсселі.

Столтенберга запитали, чи не стане складніше врегулювати такі питання, як Донбас і Крим, внаслідок припинення дії договору.

"Порушення Договору про РСМД, розгортання нових ракет SSC-8, є частиною моделі поведінки. Протягом кількох років від Росії ми бачили все більш наполегливу поведінку, агресивні дії проти України, незаконну анексію Криму, модернізацію їхніх збройних сил, інвестування в нові конвенційні можливості, інвестування в нові ядерні потужності, а також риторика, яка набагато більш напориста, ніж ми бачили раніше", - зазначив він.

Читайте також
Зеленський: з 2020 року має початися впровадження стандартів НАТО у ЗСУ

За словами генсека, незаконна анексія Криму та тривалі спроби дестабілізувати Україну є частиною ширшої моделі, "яку ми бачили протягом декількох років". 

"Але, водночас, я не бачу прямого зв'язку між зусиллями, спрямованими на подолання кризи в Україні та навколо неї, сходу України, Донбасу, Криму, а також зусиллями щодо повернення Росії до дотримання Договору. Ми зосереджені на обох, і ми будемо продовжувати надавати сильну підтримку, політичну підтримку та практичну підтримку Україні. Водночас, коли ми закликаємо Росію повернутися до дотримання ДРСМД, і готуємось до нашої відповіді, якщо Росія не повернеться до виконання умов", - додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.