США насторожені щодо деяких кроків нової влади України - Чалий

Понеділок, 29 липня 2019, 16:45

У США виникла настороженість щодо нової влади України через деякі її ініціативи.

Як повідомляє "Європейська правда", про це "Укрінформу" заявив Валерій Чалий, який ще донедавна був послом України у США.

"Зараз більшу увагу почали звертати не тільки на форму, але й на підходи нової української влади. Якщо до форми є великий ентузіазм у США, то до деяких конкретних кроків з’явилося неоднозначне ставлення і певна обережність в оцінках. Тому завдання влади й дипломатії в США – зняти цю настороженість", - зазначив дипломат.

За його словами, стурбованість щодо намірів нової влади виникла у Вашингтона після висловлення, зокрема, ініціативи про люстрацію всіх, хто обіймав високі державні посади за останні п’ять років.

"Тут це фактично сприйняли як люстрацію людей, які були на Майдані, воювали в АТО, ветеранів, які прийшли на державні посади у важкі часи, а не тільки корумпованих політиків та чиновників. Думаю, в Сполучених Штатах на це будуть дивитися далі уважно, бо тут добре пам'ятають авторитарний режим Януковича й дуже насторожено сприймають безпідставні атаки на тих, хто зупинив агресію Росії і, по суті, зберіг цілісність України у важкі часи. В Америці дуже добре розбираються в цих деталях", - додав він.

Читайте також
Новим послом України в США може стати Олег Шамшур - ЗМІ

Для того, щоб зняти цю настороженість, необхідні відповідні дії і сигнали з боку президента України, Верховної ради й уряду, пояснив дипломат.

Президент Володимир Зеленський звільнив Чалого з посади посла України у США, а за сумісництвом також в Антигуа і Барбуді та в Тринідаді і Тобаго, указом 19 липня – одночасно зі ще десятьма послами України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.