Литва запропонувала скасувати церемонію до 70-річчя ПАРЄ через повернення РФ

П'ятниця, 13 вересня 2019, 10:58

Делегація Литви в Раді Європи запропонувала скасувати проведення урочистої церемонії до 70-річчя створення організації через повернення Росії в ПАРЄ.

Як повідомляє "Європейська правда", лист литовської делегації опублікував у Facebook член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

Церемонія до 70-річчя організації мала відбутися в Асамблеї у червні цього року, але її вирішили перенести через запеклі дебати щодо повернення російської делегації в ПАРЄ. Святкування перенесли на наступну сесію, яка відкриється на початку жовтня.

Читайте також
МЗС закликає ПАРЄ посилити тиск на РФ для припинення порушення прав людини в Криму

Глава литовської делегації Альгірдас Буткявічюс у своєму листі наголосив, що з червня проблеми і напруга у ПАРЄ нікуди не зникли і стали тільки більшими.

"Тому в цьому контексті святкування Ради Європи як успішної історії виглядатиме як знущання на тлі реальних досягнень і провалів Ради Європи", - йдеться у листі.

Як відомо, 26 червня Парламентська асамблея Ради Європи погодилася повернути росіян без жодних санкцій. 

Проте ПАРЄ відклала затвердження повноважень РФ до висновку Венеціанської комісії про статус депутатів Державної думи РФ, обраних із голосами кримчан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Євроінтеграція" Верховної ради: що має змінитися у парламенті через статус кандидата в ЄС

Щоб успішно виконати "домашнє завдання" з євроінтеграції, Україні необхідна й реформа роботи Верховної ради. Що потрібно зробити та що це змінить?

НАТО на кіберзахисті: як Альянс допомагає Україні вберегтися від хакерських атак РФ

Однією з найпотужніших стала хакерська атака на українські урядові сайти, що відбулася напередодні російського вторгнення – у січні 2022 року.

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?