ЄС і Рада Європи закликали Україну без зволікань ратифікувати Стамбульську конвенцію

Середа, 27 листопада 2019, 15:40

Європейський Союз та Рада Європи закликають Україну без зволікань ратифікувати Стамбульську конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок.

Відповідна спільна заява ЄС і Ради Європи є в розпорядженні "Європейської правди".

"В Україні насильство над жінками залишається однією з найгостріших соціальних проблем: щорічно кількість жертв сягає 1,1 мільйона. Таке насильство має руйнівні фізичні та психологічні наслідки для жінок, сімей та громад", - сказано в заяві.

"Трагічно, ця проблема часто залишається прихованою й такою, про яку не повідомляють. Це трапляється через почуття сорому, байдужості чи навіть терпимість до такого насильства", - вказують у РЄ та ЄС.

Вкрай важливими є освіта, підвищення обізнаності, протидія ґендерним стереотипам, сексизму та нерівності, які часто лежать в основі ґендерного насильства, йдеться у заяві.

Стамбульська конвенція набула чинності у ще 2 країнах ЄС

Підкреслюється, що "для держав запобігання та боротьба проти насильства над жінками не є жестом доброї волі, а правовим зобов'язанням".

Європейський Союз та Рада Європи наголошують, що ухвалення Україною у 2017 році закону "Про запобігання та протидію домашньому насильству" було позитивним кроком уперед і закликають українську владу без зволікань просувати питання ратифікації Конвенції Ради Європи "Про запобігання та протидію насильству щодо жінок і домашньому насильству" (так званої "Стамбульської конвенції").

Нагадаємо, починаючи з 26 листопада – Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок – Європейський Союз та Офіс Ради Європи в Україні об'єднують сили задля 16-денної кампанії з підвищення обізнаності про згадану проблему та заклику до дій.

Як відомо, на сьогодні Конвенцію Ради Європи у ЄС не ратифікували Болгарія, Чехія, Угорщина, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Словаччина та Велика Британія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.