Північна Македонія йтиме в ЄС окремо від Албанії - МЗС

Середа, 11 грудня 2019, 10:43

Північна Македонія прагне, щоб її заявку на вступ до ЄС розглядали окремо від заявки Албанії.

Про це заявив голова МЗС Північної Македонії Нікола Дімітров, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euronews.

Саміт ЄС 17-18 жовтня не зміг, попри обіцянки, погодити початок переговорів про вступ з Північною Македонією та Албанією. Цьому опиралися Франція, а також Данія та Нідерланди.

"Я думаю, що навіть якщо одна з наших двох країн досягне успіху, то це буде добра новина для всього регіону. Звичайно, ми залишаємося добрими сусідами і поважаємо прагнення Албанії увійти в ЄС. Але нам усім потрібно працювати над створенням позитивної динаміки в даному процесі. Якщо не виходить діяти в тандемі, то, напевно, краще нам спробувати сили самостійно", - сказав міністр.

Північна Македонія могла б отримати вигоду, якби країни-члени погодилися відділити її від Албанії у цьому питанні.

І Італія, і Німеччина виступали за відкриття переговорів, однак протидіяли розділенню заявок, що не допомагає Скоп'є.

"У нас просто немає іншої альтернативи. Так чи інакше ми потрапимо в ЄС, я в цьому впевнений. Але цей шлях був би легшим, якби у нас були друзі в Єврокомісії, а також необхідні інструменти впливу", - зазначив міністр.

Очікується, що питання відкриття переговорів розглянуть на саміті ЄС-Західні Балкани в Загребі в травні 2020 року. Водночас Франція наполягає на невідкладній реформі моделі розширення ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.