Парламент Естонії спростив надання громадянства народженим в країні дітям

Вівторок, 28 січня 2020, 12:27

Парламент Естонії проголосував в остаточному, третьому читанні законопроєкт, який дозволяє подати заяву про надання громадянства в спрощеному порядку дітям із родин "сірих паспортів" і громадян третіх країн.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

Законопроєкт підтримали 64 депутати у 101-містному парламенті, проти проголосували 26 депутатів. Закон набуде чинності через 10 днів після публікації його тексту в державному реєстрі законів.

З моменту набуття чинності законопроєкту громадянами Естонії зможуть стати також і ті діти, у кого тільки один з батьків (або бабуся чи дідусь) є власниками "сірого паспорта" і проживали в країні станом на 20 серпня 1991 року.

Нинішнє законодавство передбачає отримання в спрощеному порядку громадянства Естонії дітьми з сімей, в яких обоє батьків є власниками сірих паспортів.

Сірі паспорти мають негромадяни Естонії - особи, які не мають естонського громадянства, але проживають на території Естонії. Статус цих людей регулюється "Законом про іноземців" Естонської Республіки від 1993 року. Більшість негромадян - це колишні громадяни СРСР, які проживали на території Естонії і не отримали її громадянства після розпаду СРСР.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року Латвія припинила присвоювати статус негромадян новонародженим. Виняток становлять випадки, коли батьки вирішать дати своїй дитині громадянство іншої країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Німеччина після Меркель: як працюватиме уряд Шольца та чого чекати Україні

Якою буде політика нового уряду Німеччини? На яку допомогу Берліна може розраховувати Київ і як уряд Шольца готовий діяти у разі нової агресії з боку РФ?

Перевірка солідарності: які ризики "Північного потоку-2" має врахувати ЄС

За всю історію транзиту нашою ГТС жодного разу не було випадку, коли б ми зупинили транзит з технічних причин...

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.