В Хорватії проходить другий тур президентських виборів 

Неділя, 5 січня 2020, 12:51

В Хорватії у неділю, 5 січня, відбувається другий тур президентських виборів. 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на АР.

Очікується, що недільний тур виборів буде дуже жорстким і непередбачуваним. Чинна президент Колінда Грабар-Кітарович балотується на другий термін. Їй протистоїть лівий колишній прем'єр-міністр Зоран Міланович. 

Читайте також
Хорватія почала головування у Раді Євросоюзу: що згадано в програмі про Україну

Міланович у першому турі здобув трохи більше голосів, ніж Грабар-Кітарович. Аналітики кажуть, що в фіналі немає явного фаворита.

Грабар-Кітарович користується підтримкою правлячого, консервативного Хорватського демократичного союзу, домінуючої політичної сили з тих пір, як країна відокремилася від колишньої Югославії в 1991 році. Міланович користується підтримкою лівих соціал-демократів і їх ліберальних союзників.

Незважаючи на те, що посада президента Хорватії значною мірою є церемоніальною, недільні вибори є важливим випробуванням напередодні парламентських виборів, які очікуються в кінці цього року. Перемога Мілановича над Грабар-Кітарович стане ударом по консервативному уряду під час вирішального головування в ЄС і послабить його владу в рік виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Перевірка солідарності: які ризики "Північного потоку-2" має врахувати ЄС

За всю історію транзиту нашою ГТС жодного разу не було випадку, коли б ми зупинили транзит з технічних причин...

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?