Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки щодо лісу-кругляку

Четвер, 6 лютого 2020, 07:45

Арбітраж щодо заборони експорту лісу-кругляку між Україною і ЄС перейшов у активну фазу, у зв’язку з чим в уряді закликали усі заінтересовані сторони подавати добровільні письмові подання до арбітражної групи.

Про це заявив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка, пише "Європейська правда".

Він нагадав, що арбітражну групу для розгляду спору було створено 28 січня 2020 року. "Таким чином, відповідно до Правил процедури вирішення спорів Угоди про асоціацію заінтересовані фізичні чи юридичні особи, що знаходяться на території ЄС та України ("Amicus curiae"), можуть подавати добровільні письмові подання до арбітражної групи", - повідомив Качка на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також
Віцепрем'єр: я за мораторій на "тупняк", а не ліс-кругляк

Подання мають бути стислими, включаючи додатки, і безпосередньо стосуватися фактичних та правових питань, які розглядаються арбітражною групою, пояснив Качка.

Подання має містити опис фізичної чи юридичної особи, яка його надіслала, включаючи її адресу, вид її діяльності та джерело її фінансування, а також вказувати на характер інтересів, який ця особа має у поточному арбітражному провадженні.

Подання слід надсилати не пізніше 27 лютого 2020 року на електронну адресу espai@usi.ch.

Нагадаємо, рік тому ЄС офіційно попросив провести консультації з Україною в рамках Угоди про асоціацію щодо її мораторію на експорт необробленої деревини. Заборона на експорт лісу-кругляка порушує Угоду про асоціацію. 

У історії ЄС це перший прецедент арбітражу з державою-партнером за торговельною угодою. Досі держави-порушники завжди погоджувалися ліквідувати порушення, не доводячи до стадії арбітражу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.