Для раннього виявлення коронавірусу в Естонії досліджуватимуть стічні води

Четвер, 16 липня 2020, 14:51

Уряд Естонії розпорядився в четвер створити систему моніторингу коронавірусної інфекції на основі аналізу стічних вод, яка повинна виявити нову хвилю поширення інфекції на ранній стадії і з максимальною локалізацією.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ERR.

Міжнародний досвід свідчить про те, що проби стічних вод дозволяють виявити сліди вірусу ще до появи клінічних випадків. Моніторинг стічних вод також дає відомості про регіональність поширення інфекції.

Читайте також
Естонія у серпні запустить свій додаток для відстеження контактів

Проби води вчені збираються брати в усіх повітових центрах, у великих містах і певних місцях, наприклад, в Талліннському аеропорту, порту, на прикордонних пунктах.

Збором проб займатимуться співробітники Тартуського університету з працівниками Естонського центру екологічних досліджень, а також підприємств з очищення води в населених пунктах.

Моніторинг буде проводитися з серпня по грудень, вартість дослідження складе 868 тисяч євро.

Як повідомлялося, результат дослідження стічних вод показав, що коронавірус вже був присутній у північній Італії в грудні, більш ніж за два місяці до того, як виявили перший випадок захворювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.