Литва слідом за Латвією готує заборону телеканалів мережі РФ

Четвер, 2 липня 2020, 15:28

Литовській комісії з радіо і телебаченню буде рекомендовано заборонити телеканали контрольованої Кремлем групи RT.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

Він стверджує, що така рекомендація буде представлена ​​після отримання роз'яснення Єврокомісії про те, що санкції Євросоюзу повинні поширюватися не тільки на внесених до "чорного списку" осіб, але і на контрольовані ними підприємства .

"Ми говоримо про державне новинне агентство "Росія сьогодні", іншими словами, RT. Її генеральним директором є Дмитрій Кисельов, який знаходиться під санкціями, і за статутом цього підприємства, організації він насправді є одноосібним керівником, призначеним президентом Росії, він сам призначає чиновників, встановлює структуру, політику, керує економічними, фінансовими справами цієї організації ", - сказав Лінкявічюс.

Він нагадав, що Литва ще сім років тому стала застосовувати обмеження щодо деяких російських телеканалів через розпалювання ворожнечі і підбурювання до війни, однак підкреслив, що в даному випадку йдеться про "економічні санкції". Міністр каже, що цензура контенту - "не той шлях, яким слід іти", однак попередні рішення про тимчасову заборону деяких телеканалів через пропаганду він назвав важливими з міркувань безпеки.

Нагадаємо, Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) вирішила заборонити трансляцію в країні семи телеканалів групи RT, яка раніше діяла під брендом Russia Today. 

"Отримані нами докази дуже серйозні, і ми закличемо регулятори всіх держав ЄС наслідувати наш приклад і заборонити RT на своїй території. Для таких програм немає місця ні в Латвії, ні в Євросоюзі", - зазначив голова NEPLP Івар Аболіньш.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.