Іспанія зробила перший крок до заборони прославляння диктатора Франко

Вівторок, 15 вересня 2020, 19:50

Уряд Іспанії погодив проєкт "про демократичну пам’ять", серед положень якого - заборона прославляння диктатора Франко, а також - створення спеціального органу для розслідування порушень прав людини за його режиму.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на La Vanguardia.

Серед положень проєкту - перетворення Долини полеглих (кладовища загиблих у громадянській війні, створеного генералом Франко) на цивільне кладовище для загиблих з обох боків, створення "мапи поховань" жертв режиму, створення спеціальної прокуратури при Верховному суді, який розслідуватиме порушення прав людини, скоєні під час режиму Франко, заборона будь-яких фондів та організацій, які прославляють його особу та фінансуються з бюджетних коштів, відкликання титулів, які були надані наближеним до участі в перевороті, а також визнання незаконними вироків франкістських судів, зокрема, щодо страчених режимом.

Читайте також
Суд Іспанії зобов'язав сім'ю диктатора Франко віддати літню резиденцію

Окрім того, пропонують запровадити дві пам’ятні дати - 31 жовтня як день пам’яті жертв перевороту, диктатури, репресій та вигнання, та 8 травня - для вшанування загальної перемоги над фашизмом і нацизмом у Європі, у тому числі боротьби іспанських діячів.

Передбачено також впровадження годин "демократичної пам’яті" у шкільну програму.

Урядовий проєкт ще чекає тривала процедура у парламенті.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року останки Франко ексгумували з мавзолею в монументальному комплексі "Долина полеглих" неподалік від Мадрида. Тодішній тимчасовий уряд Санчеса переніс їх на невелике приватне кладовище, викликавши неоднозначні реакції з усього політичного спектру.

Франко, який правив Іспанією з 1939 року до своєї смерті 1975 року, наказав стратити або ув'язнити десятки тисяч своїх ворогів, тоді як у громадянській війні, що передувала цьому, загинули півмільйона людей. Його націоналістична спадщина все ще розділяє Іспанію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.