Латвія і Естонія не визнали Лукашенка легітимним президентом Білорусі

Середа, 23 вересня 2020, 15:36

Латвія та Естонія не вважають Александра Лукашенка президентом Білорусі попри проведену у середу у Мінську церемонію інавгурації.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Таємна "інавгурація" Александра Лукашенко в Білорусі не легітимізує фальсифікації виборів та його статус глави держави. Шкоди, що голоси білоруського народу та міжнародної спільноти не мають значення, але лише справжній політичний процес може закінчити політичну кризу в Білорусі", - написав у Twitter глава МЗС Латвії Едгарс Ринкевич.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що сьогоднішня нелегітимна інавгурація Лукашенко суперечить усім принципам демократії.

"Лукашенко явно втратив свій мандат. Ми закликаємо до вільних і чесних виборів для людей Білорусі, щоб отримати президента, якого вони заслуговують", - написав він.

Раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс назвав фарсом таємну інавгурацію Лукашенка.

Як повідомлялося, 23 вересня Александр Лукашенко таємно провів церемонію інавгурації. Білоруська опозиція після цього закликала до безстрокової акції непокори.

Як відомо, Європейський Союз не визнає легітимності Лукашенка і вважає результати виборів президента сфальсифікованими.

Від редакції. "Європейська правда" відсьогодні називатиме Александра Лукашенка самопроголошеним президентом Білорусі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Розділене тріо: як Молдова, Грузія та Україна шукають свої шляхи для зближення з ЄС

Київ обрав найбільш оригінальний шлях. Ми не подаємо заявку, принаймні зараз, але домовляємося про підтримку членства України в ЄС...

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.