НАТО заявив про створення механізму для вирішення конфлікту Греції і Туреччини

Четвер, 1 жовтня 2020, 17:58

Північноатлантичний альянс оголосив про створення двостороннього військового механізму для вирішення конфлікту між Грецією і Туреччиною в Східному Середземномор'ї. 

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у заяві, поширеній у четвер пресслужбою НАТО. 

"Після серії технічних зустрічей між військовими представниками Греції і Туреччини в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі в четвер 1 жовтня 2020 року був створений двосторонній військовий механізм для вирішення конфліктів", - сказано у повідомленні.

Читайте також
Переговори Греції і Туреччини в НАТО щодо східного Середземномор’я перенесені - ЗМІ

Механізм призначений для зниження ризику військових інцидентів і аварій в Східному Середземномор'ї. Він включатиме створення гарячої лінії між Грецією і Туреччиною для полегшення вирішення конфліктів на морі або в повітрі.

Військово-технічні переговори про вирішення конфлікту почалися на початку вересня. Вони були ініційовані генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом після контактів на високому рівні з Грецією і Туреччиною.

"Я вітаю створення військового механізму для вирішення конфліктів, досягнутого завдяки конструктивній взаємодії Греції та Туреччини. Цей механізм може допомогти створити простір для дипломатичних зусиль з вирішення основної суперечки, і ми готові розвивати його і далі", - заявив Єнс Столтенберг.

Читайте детальніше: Альянс миротворчий: як вдалося запобігти новій війні між Туреччиною та Грецією.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Перша річниця Байдена: де виграв, а де програв президент США

Що вдалося, а що ні президенту Джо Байдену? З якими результатами президент США підійшов до своєї першої річниці на посаді?

"Допомогти європейцям повірити в Європу": чого чекати від нової голови Європарламенту

Вперше євроінституцію очолює представниця Мальти – найменшої країни ЄС. Хто така Роберта Метсола, що вона обіцяє та з чим буде боротися на чолі Європарламенту?

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.