Туреччина відновила дослідження у Східному Середземномор'ї, у Греції обурені

Понеділок, 2 листопада 2020, 13:32

Туреччина оголосила, що її судно сейсмологічної розвідки продовжить дослідження в акваторії Егейського моря, яку і Греція, і Туреччина вважають своєю; у Греції висловили обурення цим кроком.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Kathimerini.

Туреччина видала нове сповіщення Navtex про роботу її судна у період з 1 до 14 листопада.

Читайте також
Війна за віру: що стоїть за "карикатурним конфліктом" між Туреччиною та ЄС

МЗС Греції засудило цей крок і закликало негайно відкликати судно. 

"Видавши новий незаконний Navtex на період з 1 до 14 листопада, у якому йдеться про зону у межах грецького континентального шельфу, Туреччина ще раз підтвердила, що продовжує ігнорувати фундаментальні принципи міжнародного законодавства... і діє всупереч закликам міжнародної спільноти, включно із висновками останнього саміту Євроради у жовтні", - зазначили в МЗС. 

Того ж дня МЗС Туреччини оприлюднило відповідь, у якій називає претензії Греції "необгрунтованими" та "максималістськими". 

"Туреччина продовжить свою діяльність у цьому районі у рамках своїх прав, що випливають із міжнародного законодавства. Туреччина готова співпрацювати з Грецією і вирішувати питання у рамках діалогу. Але ми безперечно продовжимо захищати легітимні права й інтереси Туреччини та (невизнаної - ЄП) Турецької Республіки Північного Кіпру", - йдеться у заяві. 

Нагадаємо, попри угоду саміту ЄС від 2 жовтня, яка була спрямоване на те, щоб переконати Анкару припинити розвідку природного газу в спірних водах, Туреччина в середині жовтня оголосила про відновлення досліджень. Франція та Німеччина закликали Туреччину припинити провокації.  

29 жовтня голова Європейської ради Шарль Мішель після відеозустрічі лідерів ЄС заявив, що в Євросоюзі обурені провокаціями президента Туреччини, але заходів проти країни не планують обговорювати до саміту у грудні.  

Читайте також: Війна за віру: що стоїть за "карикатурним конфліктом" між Туреччиною та ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"