Затримка з угодою про Brexit створила проблему у відносинах ЄС та Британії з Норвегією

П'ятниця, 11 грудня 2020, 18:47

Затримка з угодою про торгові відносини Британії та ЄС після Brexit призвела до зволікання з укладанням угоди про риболовлю між Британією, ЄС та Норвегією, без якої з 1 січня можуть виникнути проблеми з правилами вилову риби у Північному морі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

За словами міністра риболовлі Норвегії Одда Еміля Інгебрігстена, країні - яка не є членом ЄС, але входить до єдиного ринку - можливо доведеться не впускати у свою риболовну зону кораблі країн ЄС та Британії з 1 січня. 

Британія, ЄС і Норвегія мають спільний доступ до рибних ресурсів у Північному морі. 

Норвегія щорічно погоджувала з ЄС правила риболовлі, але через фінальний вихід Британії з ЄС з 1 січня необхідна буде вже тристороння угода.

Рамкових домовленостей про подальші відносини Норвегія і Британія досягли ще у вересні, але перемовини про тристоронню угоду постійно відкладалися через те, що Лондон і Брюссель досі не домовилися між собою про нові умови співпраці після фінального Brexit, і найбільш проблемним питанням є саме риболовля.

"Норвегія готова починати перемовини, щоб ми домовились про квоти на вилов нашого спільного ресурсу. Наша мета - і далі працювати як зазвичай, але ми швидко хочемо ясності...Якщо у нас не буде договору до 1 січня, ми не відкриватимемо риболовну зону Норвегії для суден з Британії та ЄС. Так само норвезькі судна не зможуть отримати доступ у води Британії та ЄС", - зазначив міністр.

Нагадаємо, з 1 січня Британія остаточно вийде з Євросоюзу після завершення перехідного періоду після Brexit, але нової угоди про торгові відносини Лондона і Брюсселя досі не ухвалено через принципово різні позиції щодо декількох питань.

Особиста зустріч прем'єра Британії Бориса Джонсона та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн у спробі знайти вихід з "глухого кута" закінчилася без результатів.

На сьогодні президентка Єврокомісії схильна вважати, що справа йде до "жорсткого" Brexit без угоди. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.