Вакцинація поза чергою: двох посадовців варшавського університету звільнили

П'ятниця, 8 січня 2021, 10:23

Двох посадовців Варшавського медичного університету, де поза чергою вакцинували від коронавірусу низку знаменитостей, звільнили після скандалу. 

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє RMF24.

7 січня посаду втратила канцлер Малгожата Рейник, а до того - керівниця медичного центру Ева Тшепаль. Розслідування ситуації триватиме до кінця тижня.

Внутрішня комісія, створена університетом, встановила, що вакцину запропонували додатковим людям поза чергою нібито через побоювання, що не всі дози будуть використані вчасно у святковий період, і саме Рейник була відповідальна за це рішення. 

Нагадаємо, перші дні вакцинації проти коронавірусу в Польщі ознаменувалися скандалом через те, що кілька відомих людей отримали вакцину поза чергою.

Серед іншого, актори Крістіна Янда, Марія Северин і Віктор Зборовський, а також колишній віцепрем'єр, а нині депутат Європарламенту Лешек Міллер визнали, що отримали перший укол вакцини.

RMF24 повідомляє, що загалом таких людей навіть "кілька десятків".

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький висловив обурення поведінкою тих, хто отримав вакцину від коронавірусу позачергово, а міністр охорони здоров’я Адам Недзельський заявив, що виявлені порушення дають підстави накласти штраф у розмірі 250 тисяч злотих (близько 50 тисяч євро), але ця сума може і зрости.

У Польщі, яка почала вакцинацію 27 грудня разом з більшістю країн ЄС, першими вакцину мали отримати медики і медичні працівники.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".