Греція та Албанія звернулися в Гаагу з приводу суперечки про територіальні води

Понеділок, 15 лютого 2021, 14:41

Албанія та Греція передають до Міжнародного суду ООН у Гаазі питання про зони морської юрисдикції.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Балканський оглядач".

До такого кроку сторони змушені вдаватися після того, як Греція вирішила, посилаючись на міжнародне морське право, розширити свої територіальні води в Іонічному морі у два рази – з 6 до 12 морських миль.

Відповідний законопроєкт міністерства закордонних справ Греції отримав абсолютну більшість під час голосування в парламенті. За нього голосували представники як більшості, так і опозиції.

Уряд назвав цей законопроєкт історичним, оскільки парламенту вдалося в мирний спосіб збільшити територію, що належить Греції.

Грецький крок ще на етапі підготовки законодавчого врегулювання викликав критику в Албанії. Причина суперечки – в Іонічному морі буквально біля албанського континентального узбережжя знаходяться грецькі острови - Корфу (Керкіра), а також невеличкі Ерікус, Отони та інші.

За новим грецьким законом про 12 миль, грецька морська зона навколо цих островів перетинається із відповідною албанською морською зоною.

Минулого року міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас і його італійський колега Луїджі Ді Майо підписали угоду про морські кордони, що делімітує виняткову економічну зону між двома країнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.