Данія продовжила призупинення щеплення вакциною AstraZeneca

Четвер, 25 березня 2021, 14:16

Данія вирішила продовжити призупинення щеплення вакциною від AstraZeneca ще на три тижні, оскільки продовжує оцінювати дію вакцини.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство АР.

Рішення було ухвалене у зв'язку з ймовірними побічними ефектами, пояснила на пресконференції Таня Еріксен з Данського агентства з лікарських засобів.

Іспанія відновила щеплення вакциною AstraZeneca після тижневої паузи

Данія призупинила використання вакцини AstraZeneca в якості запобіжного заходу 11 березня після повідомлень про те, що 60-річна жінка померла з тромбами в декількох частинах тіла за тиждень після вакцинації.

Незабаром після цього стало відомо про смерть другої людини в Данії після вакцинації AstraZeneca. Данські органи охорони здоров'я заявили, що у них немає доказів того, що вакцина була причиною смерті.

"Я хотіла би підкреслити, що я не говорю про звичайні тромби. Мова йде не про тромби в руках, ногах і легенях", - сказала Еріксен.

"Не виключено, що існує зв'язок між вакциною і дуже рідкісними випадками утворення тромбів", - додала вона.

Призупинення вакцинації препаратом триватиме як мінімум до 18 квітня.

У Швеції 94% хочуть вакцинуватися від коронавірусу, попри паніку довкола AstraZeneca

Норвегія і Швеція також призупинили використання вакцини AstraZeneca. Кілька європейських країн, які призупинили використання вакцини, відновили її застосування після того, як регулюючий орган Європейського Союзу заявив, що вакцина безпечна.

Європейське агентство з лікарських засобів заявило, що переваги вакцини як і раніше перевищують її ризики, і вакцину можна продовжувати вводити, поки триває більш ретельна оцінка випадків утворення тромбів.

Близько 150 тисяч осіб у Данії зробили щеплення вакциною AstraZeneca.

"На цей момент ми вважаємо, що наша основа для прийняття остаточного рішення про подальше використання вакцини проти COVID-19 від компанії AstraZeneca занадто невизначена. Було розпочато безліч досліджень, але у нас поки немає ніяких висновків. Ось чому ми вирішили продовжити паузу", -  заявив Соерен Брострем, глава Агентства охорони здоров'я Данії.

Читайте також: Паніка навколо AstraZeneca: чому країни ЄС відмовляються від вакцини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.