Служив у генштабі і має хвору дитину: ЗМІ розповіли про італійця, який шпигував для РФ

фото
Четвер, 1 квітня 2021, 08:38

Італійський військовослужбовець, заарештований за звинуваченням у передачі секретної інформації Росії, служив в генштабі Збройних сил Італії в Римі.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише Corriere della Sera.

За даними видання, спецслужби заарештували 56-річного капітана фрегата (аналог капітана другого рангу, - ред.) Вальтера Біоте. Він був співробітником Третього департаменту Генштабу - відділу військової політики і планування.

Вальтер Біоте
Вальтер Біоте

Він починав як унтерофіцер ВМС Італії, потім став офіцером, відповідальним за повітряні операції, від радіолокаційного контролю до наведення винищувачів-перехоплювачів. Багато років служив на есмінцях, потім на авіаносці "Гарібальді". Після цього перейшов на службу в Генштаб.

"Ми годинами запитуємо себе: чи можливо це? Це якби вам сказали, що людина, якій ви довіряєте, зробила величезну крадіжку. Тому що для нас Волтер був другом, в якому немає ніяких сумнівів", - розповів один з колег Біоте.

Заарештований в Італії військовий продавав секрети НАТО росіянам за 5 тисяч євро

Біоте одружений і у нього четверо дітей. Один з них має серйозні проблеми зі здоров'ям і потребує постійного і дорогого догляду. Можливо, це стало причиною, з якої офіцер вирішив продавати інформацію.

"Росіяни, мабуть, дуже добре попрацювали над його слабкістю, над особистими проблемами Волтера", - сказала офіцер, який його добре знає. Він підтвердив, що багатьом було відомо, що Біоте мав фінансові труднощі.

Нагадаємо, співробітники сил безпеки Італії затримали італійського та російського військовослужбовців в рамках розслідування справи про шпигунство.

Арешти були проведені відразу після таємної зустрічі двох військовослужбовців. Обох заарештували на місці злочину після передачі секретної документації італійським офіцером в обмін на грошову суму.

Російського військового видворять з Італії, оскільки він має дипломатичний статус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.