Johnson & Johnson відкладе поставки вакцини у ЄС на тлі рішення регулятора США

Вівторок, 13 квітня 2021, 18:38

Компанія Johnson & Johnson (Janssen) вирішила відкласти масштабне постачання своєї вакцини від коронавірусу до країн Європи у зв’язку з рішенням регулятора США тимчасово призупинити використання препарату.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.

У США рекомендували призупинити щеплення вакциною після повідомлень про поодинокі випадки розвитку тромбів у щеплених пацієнтів.  

Іспанія отримає першу партію вакцини Johnson & Johnson

Компанія повідомила, що разом з органами охорони здоров’я США та ЄС переглядає дані і поки що відкладе масштабне постачання вакцини до Європи. 

У матеріалі Associated Press зазначається, що всі ці 6 випадків сталися у проміжку з 6 до 13 днів після щеплення. Тромби виникли у венах, що відводять кров з мозку, у поєднанні з низьким рівнем тромбоцитів. В усіх випадках це були жінки віком від 18 до 48 років, одна пацієнтка померла. 

При цьому, загалом у США зробили вже понад 6,8 мільйонів щеплень вакциною J&J, у переважної більшості пацієнтів не було ніяких або дуже м’які побічні реакції. 

"Хочу наголосити, що йдеться про вкрай рідкісні випадки. Проте безпечність вакцин - найперший пріоритет", - зазначила представниця регулятора Дженет Вудкок, коментуючи рішення. 

Перші вакцини Johnson & Johnson прибули до країн ЄС у понеділок 12 квітня - приблизно за місяць після затвердження. На відміну від усіх інших затверджених у Євросоюзі вакцин, для захисту необхідна одна доза. 

Нагадаємо, раніше ЕМА дійшло висновку, що утворення тромбів у поєднанні з низьким рівнем тромбоцитів є дуже рідкісним побічним ефектом вакцини AstraZeneca, але переваги використання вакцини все одно більші, ніж потенційний ризик.

Читайте також: Паніка навколо AstraZeneca: чому країни ЄС відмовляються від вакцини,

а також - Втеча від AstraZeneca: як Україні допоможе досвід ЄС з поєднання вакцин

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?