Австрія домовилася купити 1 млн доз російської вакцини "Спутник V"

Понеділок, 19 квітня 2021, 13:08

Австрія домовилася про закупівлю 1 млн доз російської вакцини від коронавірусу "Спутник V".

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ORF, про це заявив канцлер Себастьян Курц.

Міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштайн зазначив що це "хороша вакцина", але Австрія почне щеплення "Спутником" лише після того, як вакцина буде затверджена європейським регулятором (Європейським агентством з лікарських засобів, ЕМА).

Останніми тижнями не виключали надання допуску для вакцини за пришвидшеною процедурою на національному рівні, як це зробила у своєму випадку Угорщина. 

Тільки дві країни ЄС, Угорщина і Словаччина, наразі замовили російську вакцину.

У Словаччині це питання викликало бурхливу суперечку в Словаччині, що спровокувала політичну кризу та відставку прем'єр-міністра Ігоря Матовича, але скандал довкола вакцини на цьому не закінчився.

В кінці минулого тижня в уряді Фінляндії повідомили, що планують почати прямі переговори з Росією про постачання вакцини "Спутник V". 

Про такі наміри заявляла також Німеччина.

Водночас, чеський міністр, який мав летіти до Москви домовлятися про закупівлю "Спутника", скасував свій візит на тлі останніх подій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.