У Грузії частина опозиційних сил припинили бойкот парламенту

Вівторок, 27 квітня 2021, 11:53

У Грузії частина опозиційних сил, які підписали план президента Євроради Шарля Мішеля для виходу з кризи, припинили бойкот роботи парламенту.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Эхо Кавказа".

Опозиційні депутати візьмуть участь в ініціюванні законопроєкту про амністію, який буде стосуватися порушень і затримань, пов’язаних з протестами 20 червня 2019 року. 

Серед сил, які підписали план і, відповідно, мають долучитися о роботи парламенту - партія "Лело", "Стратегія Агмашенебелі", лідер партії "Гірчі" Зураб Джапарідзе, лідер "Республіканської партії" Хатуна Самнідзе та Саломе Самардашвілі (ЄНР), Давід Бакрадзе ("Європейська Грузія"), Грігол Вашадзе (екс-ЄНР), Армаз Ахвледіані ("Європейська Грузія") і Шавла Шавгулідзе як окремі депутати. 

Проте ще частина опозиції, у тому числі найбільша з опозиційних партій "Єдиний національний рух", продовжують бойкот парламенту.

Нагадаємо, опозиційні депутати бойкотували роботу законодавчого органу через незгоду з результатами виборів ще з листопада 2020 року, вважаючи вибори сфальсифікованими. За результатами виборів 8 опозиційних партій отримали 60 мандатів, правляча "Грузинська мрія" - 90.

19 квітня частина політсил підписали оновлений план виходу з кризи, представлений президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. 

Від двох партій - "Єдиного національного руху" Саакашвілі та "Європейської Грузії" - підписи поставили лише окремі депутати. 

Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі закликав "ЄНР", засновником якої він є, погодитися на запропонований президентом Євроради план виходу з політичної кризи, але лише після звільнення лідера ЄНР Мелія.

Детальніше про останні події - у відеоблозі "Європейської правди":

або у статті: Переконати навіть Саакашвілі: як ЄС вдалося примирити владу та опозицію у Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.