Президент Грузії помилувала співвласника телеканалу "Мтаварі", якого опозиція вважає політв’язнем

Вівторок, 27 квітня 2021, 16:49

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі оголосила про помилування співвласника опозиційного телеканалу "Мтаварі" Георгія Руруа, якого опозиція вважає політв’язнем.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Эхо Кавказа".

Звільнення Руруа, а також лідера "Єдиного національного руху" Никанора Мелії є однією з ключових вимог опозиції для виходу з політичної кризи. 

Звільнення Руруа та Мелії передбачене планом, запропонованим президентом Євроради Шарлем Мішелем, на який погодилися правляча "Грузинська мрія" та частина опозиційних сил. 

📌 მივესალმები შეთანხმების პირველი ეტაპის შესრულებას! ჩემი მხრივ შევასრულე ჩემი სიტყვა და ხელი მოვაწერე შეწყალების...

Опубліковано სალომე ზურაბიშვილი / Salome Zourabichvili Вівторок, 27 квітня 2021 р.

Раніше президент казала, що Руруа не відповідає критеріям для помилування, проте вона готова ухвалити таке рішення задля стабільності і майбутнього країни.

У червні 2020 року міський суд Тбілісі визнав Руруа винним у незаконному зберіганні, придбанні і носінні зброї та засудив до 4 років позбавлення волі. 

Як вже повідомлялося, 27 квітня частина опозиційних сил, які підписали план президента Євроради, припинили бойкот роботи парламенту.

Опозиційні депутати бойкотували роботу законодавчого органу через незгоду з результатами виборів ще з листопада 2020 року, вважаючи вибори сфальсифікованими. За результатами виборів 8 опозиційних партій отримали 60 мандатів, правляча "Грузинська мрія" - 90.

19 квітня частина політсил підписали оновлений план виходу з кризи, представлений президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. 

Від двох партій - "Єдиного національного руху" Саакашвілі та "Європейської Грузії" - підписи поставили лише окремі депутати. 

Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі закликав "ЄНР", засновником якої він є, погодитися на запропонований президентом Євроради план виходу з політичної кризи, але лише після звільнення лідера ЄНР Мелія.

Детальніше про останні події - у відеоблозі "Європейської правди":

або у статті: Переконати навіть Саакашвілі: як ЄС вдалося примирити владу та опозицію у Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.