Вулкан Етна збільшився до рекордної висоти через виверження в останні 6 місяців

відео
Середа, 11 серпня 2021, 10:49

Південно-східний кратер вулкана Етна виріс після шести місяців активності, внаслідок чого найвищий діючий вулкан в Європі став вище, ніж будь-коли.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише The Guardian.

Наймолодший і найактивніший кратер Етни виріс до рекордних 3357 метрів над рівнем моря, повідомив Національний інститут геофізики і вулканології (INGV), розташований у сицилійському місті Катанія.

"Завдяки аналізу і обробці супутникових зображень ми побачили, що південно-східний кратер зараз набагато вищий за свого "старшого брата", північно-східного кратера, який протягом 40 років був безперечним піком Етни", - йдеться в пресрелізі INGV.

Близько 50 епізодів викиду попелу і лави з кратера з середини лютого призвели до "помітної зміни обрисів вулкана".

Північно-східний кратер досяг рекордної висоти 3350 метрів в 1981 році, але обвалення на його краях зменшило його до 3326 метрів, зафіксованих у 2018 році.

Кратер випускає дим і попіл з лютого, при цьому не становить небезпеки для навколишніх сіл.

Однак попіл завдавав незручності сусіднім районам, забруднюючи вулиці, сповільнюючи рух транспорту і псуючи урожай.

Останнє виверження Етни сталося в ніч на 9 серпня. Виверження вулкана спричинило землетрус магнітудою 4,5. У соцмережах публікували відео того, як трясуться меблі у будинках.

Раніше повідомлялося, що десяткам сицилійських міст загрожує банкрутство через витрати на очищення від вулканічного попелу, викинутого вулканом Етна, який регулярно вивергається з лютого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".