Литва розглядає навчання "Захід-2021" як демонстрацію готовності РФ до військового конфлікту

Четвер, 2 вересня 2021, 18:21

Литва розглядає російсько-білоруські навчання "Захід-2021", які розпочнуться за тиждень, як демонстрацію готовності Росії до військового конфлікту проти держав або коаліції держав на західному стратегічному напрямку.

Про це йдеться у коментарі литовського МЗС "Укрінформу", повідомляє "Європейська правда".

"Литва уважно стежить за підготовкою та проведенням спільних російсько-білоруських навчань стратегічного рівня "Захід-2021". Ми розглядаємо цю регулярну військову подію як серйозну демонстрацію готовності Росії до військового конфлікту проти держав або коаліції держав на західному стратегічному напрямку", - зазначили в МЗС Литви.

Читайте також
У Литві на кордоні з Білоруссю почалися військові навчання за участю Німеччини

На думку литовських дипломатів, "Захід-2021" буде використано для подальшої військової інтеграції Росії та Білорусі.

"Ми не виключаємо ймовірності того, що частина сил та техніки, які будуть розгорнуті для навчань, можуть залишитися в Білорусі та Західному військовому окрузі Росії після їх завершення", - йдеться в коментарі.

Литва і надалі вимагатиме від Росії та Білорусі виконання зобов’язань щодо прозорості відповідно до Віденського документа і надання достатньої інформації щодо розміру, мети та сценарію навчань.

Польща заявила, що вживає заходи для протидії будь-яким загрозам з боку організованих російською армією військових навчань "Захід-2021" у Білорусі, які почнуться 10 вересня.

У навчаннях "Захід-2021" будуть задіяні тисячі військовослужбовців,  а також танки, артилерія і авіація.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.