Президент Європейської ради оголосив 2022 рік "роком європейської оборони"

Неділя, 3 жовтня 2021, 11:01

Президент Європейської Ради Шарль Мішель оголосив, що "2022 рік буде роком європейської оборони", а лідери ЄС повинні протистояти широко поширеним сумнівам в тому, що Європа може захистити себе у військовому відношенні.

Про це Мішель сказав в промові на церемонії вручення Премії Карла Великого президенту Румунії Клаусу Йоганнісу, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

"Атлантичний альянс - це хребет нашої безпеки. Зміцнення оборонної Європи означає зміцнення Північноатлантичного союзу. Сильніші союзники укладають більш міцні союзи. Таким чином, 2022 рік буде роком європейської оборони", - сказав Мішель.

Читайте також
ЄС розглядає створення військової місії в Україні - Die Welt

Давні побоювання з приводу військового потенціалу Європи та відсутності координації між країнами-членами ЄС нещодавно повернулися в центр політичних дискусій після хаотичного і поспішного виведення військ з Афганістану під керівництвом США.

Загострення напруженості викликало оголошення Вашингтоном про новий стратегічний союз Індо-Тихоокеанського регіону з Великобританією та Австралією, яке розлютило союзників по ЄС, зокрема, Францію.

Але, закликаючи до більшої стратегічної автономії в своєму виступі в суботу, Мішель, схоже, також визнав, що основним джерелом сили Європи завжди буде її гаманець, а не вогнепальна зброя.

"Ми хочемо менше залежності. Ми хочемо більшого впливу, тому що у нас є цінності, які потрібно просувати - вони сильні, як ми тільки що сказали, інтереси, які потрібно захищати, і громадян, яких потрібно захищати. Наша велика автономія повинна ґрунтуватися на двох стратегічних принципах - соціально-економічний розвиток та безпека", - сказав Мішель.

27 глав держав і урядів ЄС повинні обговорити європейську оборону і безпеку за обідом у вівторок на саміті в Словенії.

Мішель сказав, між лідерами почнеться дискусія, яка розгляне нову декларацію про стратегічне партнерство між ЄС і НАТО і завершиться на саміті в Брюсселі в березні.

"Ми будемо захищати наших громадян і забезпечувати їх безпеку, інвестуючи в нашу здатність переконувати і нашу силу примушувати, а також працюючи разом з нашими міжнародними партнерами", - сказав Мішель.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.