Переможці виборів у Німеччині починають переговори про коаліцію

Неділя, 3 жовтня 2021, 11:29

Основні політичні партії Німеччини - лівоцентристська СДПН і консервативний блок ХДC/ХСС - в неділю почнуть окремі переговори з парою інших партій про можливі сценарії тристоронньої коаліції.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.

Зустрічі проходять через тиждень після виборів, на яких соціал-демократи здобули перемогу, а християнські демократи отримали найгірший результат у своїй історії.

Незважаючи на те, що СДПН отримала найбільшу кількість голосів, кожна з двох партій може, в принципі, очолити коаліцію і отримати більшість в парламенті тільки за підтримки "Зелених" і Вільних демократів.

У неділю представники СДПН проведуть двосторонні переговори по черзі з "Зеленими" і ВДП. Консервативний блок ХДС/ХСС повинен провести переговори з ВДП, з якою він в минулому вже формував коаліцію, пізніше в неділю.

"Зелені" та ВДП, у яких дуже різні політичні програми, вже провели переговори в п'ятницю і дали зрозуміти, що здатні досягти деякої форми консенсусу в більшій коаліції.

Нагадаємо, на федеральних виборах ХДС/ХСС отримали рекордно малу підтримку - 24,1%, поступившись першістю соціал-демократам. У той же час, лідер ХДС Армін Лашет ще сподівається сформувати коаліцію формату "Ямайка" - із "Зеленими" та вільними демократами. 

Другий з лідерів блоку - Маркус Зьодер, який очолює Християнсько-соціальний союз, молодшого партнера ХДС, заявив, що найкращі шанси сформувати уряд має лідер СДПН Олаф Шольц. 

Читайте також: Німецькі несподіванки: чим завершилися головні вибори року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.