Парламент Румунії оголосив вотум недовіри уряду

Вівторок, 5 жовтня 2021, 15:28

Парламент Румунії у вівторок проголосував за вотум недовіри уряду прем’єр-міністра Флоріна Кицу.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Agerpres.

Голосування за вотум недовіри ініціювала опозиційна Соціал-демократична партія (PSD). Рішення підтримав 281 депутат, тоді як мінімально було необхідно 234 голоси.

За вотум не голосували центристська USR Plus, яка вийшла з коаліції, а також партія UDMR, яка виражає інтереси угорської меншини.

Міністри USR Plus пішли у відставку на початку вересня після того, як Кицу звільнив їхнього міністра юстиції через суперечку про фонд регіонального розвитку, і заявили, що коаліція може продовжувати діяти лише з іншим прем'єр-міністром.

Кицу підтримала Ліберальна партія, його також підтримує президент Клаус Йоганніс.

Лідер PSD Марсель Чолаку раніше заявляв, що його партія має на меті вимагати дострокові вибори. Однак позачергові вибори – для них потрібно, щоб парламент послідовно відхилив два запропоновані склади уряду протягом 60 днів – малоймовірні.

Читайте також: Гра на поглиблення кризи: куди заведе Румунію конфлікт усередині коаліції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.