Польща наполягає на розширенні енергетичних санкцій проти РФ

Вівторок, 5 квітня 2022, 23:56

Поширення заборони на імпорт лише російського вугілля у Польщі вважають половинчастими заходами.

Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Onet.pl, таку заяву зробив  заступник глави Міністерства закордонних справ Марцин Пшидач.

"Добре, що прийнято рішення щодо нового пакету санкцій проти Росії, в тому числі – про заборону імпорту вугілля, але ми повинні піти набагато далі",- заявив він.

Він нагадує, що польська сторона закликала до більш далекосяжних санкцій, в першу чергу – до заборони нафти та газу з РФ.

"Сьогодні нафту дійсно можуть замінити танкерами з абсолютно різних напрямків. Потрібне сміливе політичне рішення, щоб припинити грати в такі напівзаходи. Якщо ми хочемо, щоб російська економіка відчула ці санкції, ми повинні піти набагато далі",- резюмує Пшидач.

Нагадаємо, 6 квітня ЄС має затвердити новий пакет санкцій проти РФ. Як вже розповіла президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, в пакет буде включено заборону на імпорт російського вугілля.

Це – найслабкіша з можливих санкцій у сфері енергетики.

Раніше міністр економіки Фінляндії Міка Лінтіля прогнозував, що під заборону щонайменше попадуть поставки нафти з РФ.

Втім, у Єврокомісії додають, що питання заборони імпорту нафти з РФ ще обговорюється.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.