Генсек Ради Європи про ратифікацію Стамбульської конвенції: величезний крок вперед

Понеділок, 20 червня 2022, 16:23

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич привітала ратифікацію Верховною радою Стамбульської конвенції.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заяву генсека.

"Оскільки жінки та дівчата є особливо вразливими під час конфлікту, я гаряче вітаю схвалення українським парламентом Конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством (Стамбульська конвенція). Це величезний крок вперед у захисті жінок та дівчат від усіх форм насильства, як в Україні, так і за кордоном" - заявила Пейчинович-Бурич.

Вона зазначила, що Україна стане 36-ю державою, яка ратифікувала Стамбульську конвенцію.

Раніше президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тіні Кокс привітав рішення Верховної ради ратифікувати Стамбульську конвенцію.

У понеділок Верховна рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція.

Ратифікація вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів ЄС це є своєрідним "маркером цивілізованості". 

Це рішення, що відкладалося багато років - зокрема, через позицію Всеукраїнської ради церков - було особливо важливими для Нідерландів та Швеції, двох країн-скептиків, які зрештою погодилися підтримати статус кандидата для України. 

Детальніше про значення Стамбульської конвенції для євроінтеграції - у статті Гендер з обмеженнями: що змінить провал або успіх ратифікації Стамбульської конвенції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.