Туреччина розслідує повідомлення про викрадення українського зерна Росією

Четвер, 23 червня 2022, 12:14

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара серйозно ставиться до повідомлень про незаконне вивезення Росією зерна з України і не дозволить його імпорт на свою територію.

Про це Чавушоглу заявив у четвер за підсумками переговорів із міністеркою закордонних справ Британії Ліз Трасс, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Anadolu.

" Ми проти незаконного придбання і продажу українського зерна чи інших товарів на міжнародні ринки Росією або будь-якою іншою країною. Туреччина однозначно ніколи не дозволить імпорт таких товарів, наша держава й установи в цьому плані мають чітку позицію", – запевнив глава МЗС Туреччини.

Він наголосив, що станом на зараз розслідування турецької сторони не підтвердило, що зерно, яке ввозила Росія, було викрадене з території України.

Посол України заявив, що Росія вивозить до Туреччини вкрадене українське зерно

"Ми серйозно ставимося до кожної заяви й проводимо розслідування. Наше розслідування показало, що країною походження кораблів і товарів була Росія", – зазначив Чавушоглу.

Міністр також підтвердив, що у Стамбулі готується зустріч представників Туреччини, України, Росії та ООН щодо вирішення питання експорту українського зерна, але її дата поки не визначена.

Своєю чергою міністерка закордонних справ Британії наголосила, що проблему експорту продовольства з України потрібно вирішувати якомога швидше, щоб запобігти продовольчій кризі.

"Ми чітко заявляємо, що ця зернова криза є нагальною і має бути вирішена протягом наступного місяця, інакше ми можемо постати перед руйнівними наслідками. Очевидно, що українські порти повинні бути захищені, а комерційним суднам повинен бути гарантований безпечний коридор", – цитує Ліз Трасс Reuters.

Україна не підтверджує домовленостей про переговори щодо експорту зерна - МЗС

Як повідомлялося, делегація міністерства оборони Туреччини в середу провела переговори в Москві щодо розблокування експорту українського зерна морським шляхом.

Як повідомили в міністерстві оборони Туреччини, зустріч відбулася в "конструктивній і дуже позитивній атмосфері", а її учасники заявили про досягнення порозуміння щодо проведення чотиристоронніх переговорів за участі України та ООН.

Нагадаємо, Росія блокує акваторію Чорного моря, через що Україна не може експортувати своє продовольство морським шляхом. Вона також звинувачує Захід у тому, що через санкції проти неї ціна продовольства зросла.

Раніше заступник глави МЗС України Дмитро Сенік розповідав, що в умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна – через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна запропонувала зробити внесок у врегулювання глобальної продовольчої кризи, спричиненої російською блокадою українських портів.

Володимир Зеленський у зверненні до країн Африканського союзу заявив, що Україна поки не досягла прогресу в багатосторонніх переговорах щодо розблокування морського експорту зерна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.