Більшість жителів Фінляндії проти поступок Туреччині для членства в НАТО – опитування

Понеділок, 27 червня 2022, 20:26

Більшість громадян Фінляндії підтримує членство країни в НАТО і вважає, що вона не повинна вносити зміни в законодавство для задоволення вимог Туреччини, яка блокує вступ до Альянсу.

Як повідомляє "Європейська правда", про це свідчать дані опитування соціологічної компанії Kantar і видання Helsingin Sanomat.

79% респондентів заявили, що підтримують членство Фінляндії в НАТО – це новий рекорд, тоді як проти висловлюються лише 11%, ще 10% не визначились із думкою.

Відповідаючи на питання, чи має Фінляндія задовольнити вимоги Туреччини, якщо йдеться про "зміну законодавства або відступ від принципів", переважна більшість (70%) висловились проти.

Лише 14% вважають прийнятним піти на поступки Туреччині для розблокування вступу до Альянсу, решта 16% не визначились із відповіддю.

Франція про спротив Туреччини щодо розширення НАТО: "Анкара хоче посилити Альянс чи вона проти нього?"

Зазначається, що підтримка членства Фінляндії в НАТО є однаково високою серед усіх вікових і майнових груп, а також за партійними лініями.

Опитування відбувалося в онлайн-форматі протягом 20-22 червня й охопило вибірку в 1003 респонденти віком 18-79 років. Похибка вимірювання становить близько 3,1%.

Швеція і Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО у травні. Усі 30 країн-членів повинні дати згоду на вступ, але Туреччина загрожує накласти вето.

Туреччина намагається гальмувати процес вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, оскільки, вважає, що ці країни захищають "терористів". Такими вона вважає учасників Робочої партії Курдистану та руху Гюлена (FETÖ).

Раніше стало відомо, що Фінляндія відмовилася виконувати умову Анкари для вступу в НАТО - видавати Туреччині людей, яких турецький уряд звинувачує у зв'язках із терористами. 

Детальніше про це - у статті: А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.