Німецька опозиція вимагає відставки міністерки оборони

Середа, 4 січня 2023, 11:35

Після невдалого новорічного привітання міністерки оборони Крістіне Ламбрехт лідери опозиційних союзних партій  ХДС і ХСС вимагають її відставки.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Süddeutsche Zeitung.

"Як довго канцлер хоче на це дивитися? Кожна година перебування пані Ламбрехт на посаді послаблює авторитет канцлера", - заявив лідер ХДС Фрідріх Мерц у спільному з головою ХСС Маркусом Зедером інтерв'ю Münchner Merkur.

"Але з часу цього новорічного відео вся Німеччина хитає головою, не тільки наші солдати, експерти з питань оборони в усьому світі втрачають дар мови від того, наскільки незграбним і некомпетентним може виглядати міністр в нашій країні", - сказав Фрідріх Мерц.

Зедер також зажадав швидких змін у керівництві міністерства оборони. "Пані Ламбрехт тримається в своєму кабінеті міцніше, ніж якийсь кліматичний клей на вулиці", - сказав Зедер.

"Міністр повинна нарешті піти у відставку - або бути звільненою. Канцлер призначив Ламбрехт, тепер він повинен також вирішити цю кадрову проблему", – додав він.

Зедер поскаржився, що "велика надія на переломний момент стала одним з найбільших розчарувань Німеччини - також через Крістіне Ламбрехт": "Наші солдати не заслуговували на такого міністра".

Ламбрехт в черговий раз піддалася різкій критиці за своє відео, яке було оприлюднене в Instagram на вихідних. У ньому вона підбиває підсумки 2022 року, але її слова неодноразово заглушаються свистом ракет і вибухами петард. Рік подарував усім неймовірні виклики, каже Ламбрехт. І додає: "Посеред Європи вирує війна. І це означало для мене багато особливих вражень, які я змогла отримати. Багато, багато зустрічей з цікавими, чудовими людьми". У федеральному уряді не захотіли коментувати відео.

Як повідомлялося, міністерку оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт усе частіше критикують через проблему з нестачею боєприпасів, артилерійських снарядів і ракет на складах Бундесверу. Нещодавно до цього списку додався скандал із новітніми БМП Puma, коли всі одиниці цієї техніки вийшли з ладу після тижня навчань. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.