Розвідка Британії: VPN є ключовою перешкодою для контролю Кремля за інфополем в РФ

Четвер, 10 серпня 2023, 09:22

Розвідка Великої Британії розповіла про роль VPN для росіян як способу убезпечити себе та обійти цензуру, з чим може бути пов’язана активізація спроб влади закрити доступ до них.

Як повідомляє "Європейська правда", цьому питанню присвятили розвідувальний огляд Міноборони Британії від 10 серпня.

Протягом минулого тижня російська влада ймовірно посилила спроби закрити доступ до VPN, віртуальних приватних мереж, оскільки були численні повідомлення, що в деяких регіонах Росії найбільш популярні VPN стали недоступними. 

Аналітики зазначають, що у Росії VPN дуже популярні, хоча оголошені незаконними з 2017 року: це дозволяє користувачам зберігати приватність та обходити цензуру, зокрема отримувати доступ до альтернативних джерел інформації про війну і події у світі. 

"VPN ймовірно є найбільшою проблемою для спроб російської влади встановити повний контроль за інформацією всередині країни. Окрім наростаючої технічної протидії, РФ також почала публічну інформаційну кампанію з метою відлякати громадян від VPN заявами про те, що вони нібито ставлять під загрозу свої персональні дані", – йдеться в огляді. 

В одному з попередніх оглядів розповідали, що рішення президента РФ Владіміра Путіна надати у розпорядження Росгвардії важку зброю може свідчити про те, що він розглядає цю структуру як одну з основних опор безпеки режиму.

Також розвідка констатувала, що морські дрони стають все вагомішим засобом протистояння України та Росії на морі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: