У Пентагоні розповіли, чи вистачає коштів на військову допомогу Україні

Вівторок, 29 серпня 2023, 22:14

Міністерство оборони США має гарантоване фінансування для військової підтримки України до завершення фіскального року 30 вересня.

Про це на брифінгу для журналістів у вівторок оголосила речниця Пентагону Сабріна Сінгх, передає кореспондент "Європейської правди".

"Ми впевнені, що в нас буде достатньо коштів для задоволення потреб України до кінця фіскального року", – підкреслила Сінгх.

"Та, як ви знаєте, був здійснений запит на додаткове фінансування (для України. – Ред.), й ми сподіваємось, що Конгрес його схвалить", – додала вона.

Речниця Пентагону також нагадала, що відомство раніше виявило завищення вартості військової допомоги Україні на 6,2 мільярда доларів у межах пакетів, які надавались із американських запасів.

США оголосили новий пакет військової допомоги Україні на $250 млн

"Ці кошти наприкінці фіскального року не вичерпаються", – уточнила Сінгх.

На початку серпня адміністрація президента США Джо Байдена звернулася до Конгресу з проханням на згоду виділити до кінця року ще понад 22 мільярди доларів на підтримку України.

ЗМІ припускають, що цього разу затвердити кошти може виявитись складніше, ніж у попередніх випадках.

Республіканці у Конгресі відчувають великий тиск у тому, щоб підтримати свого однопартійця, експрезидента Дональда Трампа, який ставив під сумнів необхідність такої значної підтримки України, а серед американських виборців підтримка допомоги Україні дещо знизилась. 

Загальний обсяг військової допомоги США Україні з лютого 2022 року становить понад 43 мільярди доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.