Німецький депутат: У нас є лише 5-8 років, щоб підготуватися до війни з Росією 

Вівторок, 2 січня 2024, 10:24

Представник опозиційного Християнсько-демократичного союзу в парламенті Німеччини, колишній полковник Бундесверу Родеріх Кізеветтер вважає, що у держав НАТО є приблизно 5-8 років, щоб підготуватися до війни з Росією.

Про це він розповів у інтерв’ю LRT, пише "Європейська правда".

Кілька тижнів тому міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс попередив, що Росія готує військовий потенціал для протидії НАТО. Коментуючи зростання загрози, яку РФ становить для держав НАТО, Кізеветтер дав зрозуміти, що допускає майбутню російську агресію за кілька років.

"У нас є лише 5-8 років на підготовку, дехто каже, що мінімум три роки. Росія вже активізувала військову економіку та почала словесні нападки на цілісність деяких країн, наприклад Латвії.

Москва використовує міграцію як зброю. Ми повинні розуміти, що Росія почне ще більше провокацій і намагатиметься розколоти наше суспільство, намагатиметься внести сум'яття, наприклад, збільшивши міграцію", – зазначив депутат.

Він додав, що, за песимістичним сценарієм, російська війна проти України може спричинити виїзд більшої кількості українців до Європи цієї зими. Це спровокує частину виборців голосувати за популістські партії напередодні виборів до Європарламенту. 

"Я бачу виклики, які будуть створені масовою міграцією, жахливими подіями в Україні та нашими дуже пацифістськими настроями, які зростуть і перешкодять інвестиціям у військову діяльність. Ми маємо протистояти цьому", – сказав німецький законодавець.

Нагадаємо, раніше президент Литви Гітанас Науседа закликав главу МЗС Габріелюса Ландсбергіса "присісти і заспокоїтися" після того, як той в інтерв'ю заявив, що напад Росії на країни Балтії та інших членів НАТО – лише питання часу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.